St Olavsloppet og Mini-Olav

St Olavsloppet som ble etablert i 1988 går mellom Östersund og Trondheim
Stien følger den naturskjønne St Olavleden over Rödön, Alsen, Åre, Sandvika og Stiklestad.
Løpet er oppkalt etter den norske konge Olav Haraldsson som regjerte mellom 1015-1030. Kong Olav døde i kampen på Stiklestad 29. juli 1030. Etter dette ble kong Olav Nordens hellige helgen.
Løpet består av fire dagsetapper på totalt 34 kilometer, hvorav de fleste går på asfaltert vei.
Mini-Olav i Hommelvik
Løpet starter i Trondheim onsdag 27. juni, og slutter i Östersund lørdag 30. juni.
I Hommelvik står friidrettsavdelingen klar med «Mini-Olav» for de minste onsdag morgen fra klokken samtidig som vekslingen foregår på Øya stadion.
To lag fra Malvik på startstreken
Fra Malvik stiller to lag, nr 110 Hommelvik og nr 111 Malvik.
Her kan du se hvem som løper de ulike distansene for lagene fra Malvik.
 

Lag nr 110 Hommelvik

 
Dag 1, onsdag 27.juni
Trondheim – Levanger 102.8 km
Amund Flataker
Sander Haugan Øwre
Erling Flataker
John Magnus Haugen
Marius Renå
Markus Svendgård
Andre Lenningsvik
Emil R. Ellingsen
Vegard Fossli Stjern
Jan Thomas Jenssen
Erle Susegg Lillefjell
Arnt Gunnar Winther
Sindre Øwre Haugan
Eivind Kjennerud
 
Dag 2, torsdag 28.juni
Levanger – Sandvika    65,0 km
Vegard Fossli Stjern
Tore Hammer
Eiril Fuglem Renå
Oskar Eriksen
Bård Aksnes
Embla Aksnes
Hedda Aksnes
Sindre Øwre Haugan
John Magnus Haugen
Odin Aksnes
 
Dag 3, fredag 29.juni
Sandvika –  Åre 61.9 km
Jan Thomas Jenssen
Erling Flataker
Viktoria Røvik Kvamvold
Eivind Kjennerud
Lina Lundberg
Arnt Gunnar Winther
Andre Lenningsvik
Bård Aksnes
Sara Valleraune
Jens Nicolai Jenssen
 
Dag 4 lørdag 30.juni
Åre – Östersund 110, 8 km
Frank Bjørkli
Sander Haugan Øwre
Vegard Fossli Stjern
Emil R. Ellingsen
Andre Lenningsvik
Marius Renå
Mads Ellingsen
Mads Halstadtrø
Eivind Kjennerud
Erling Flataker
Jan Thomas Jenssen
Amund Flataker
Arnt Gunnar Winther
Andre Lenningsvik
Hedda Nordgård Jakobsen
Knut Erling Flataker
Jone Aurora Renå
 

Lag nr 111 Malvik IL

Dag 1 onsdag 27.juni
Trondheim – Levanger 102.8 km
Kyrre Auran
Trygve Reitan
Ingrid Spersøy
Sindre Viljar Johannessen
Sivert Høiseth
Emil Kristoffer Auran
Petter Andreas Bergh
Per Arve Sørngård
Peter Svensson
Inger K Gissinger
Kirsti M Haave Myran
Åge Rødde
Frode Rønsberg
Asgeir Bøgeberg
 
Dag 2 torsdag 28.juni
Levanger – Sandvika    65,0 km
Christian Skumsvoll
Rikhard Herrmann
Nicholas Morgan
Brage G Romulslie
Emil Kristoffer Auran
Cathryn Hjelsvold
Gørill Gyllan
Sivert Høiseth
Inger K Gissinger
Reidulf Herrmann
 
Dag 3, fredag 29.juni
Sandvika –  Åre 61.9 km
Knut Røflo
Tore Marius Borkmo
Kyrre Auran
Knut Åge Hals
Marit Rustad Røflo
Inger K Gissinger
Petter Andreas Bergh
Sivert Høiseth
Emil Kristoffer Auran
Matilde Goss
 
Dag 4 lørdag 30. juni
Åre – Östersund 110, 8 km
Petter Andreas Bergh
Inger K Gissinger
Gørill Gyllan
Andreas Falk-Larssen
Sindre Viljar Johannessen
Magnus Raaen Winje
Kyrre Auran
Emil Kristoffer Auran
Tore Marius Borkmo
Robin Raaen Winje
Per Arve Sørngård
Cathryn Hjelsvold
Knut Åge Hals
Rune Holmen
Aslaug Rustad
Hedda Gyllan Romulslie
Brage G Romulslie