Lokale løpere i Ski-NM

Torsdag starter NM på Ski, som i år arrangeres på Lygna på Hadeland. Der skal nasjonens fremste langrennsløpere konkurrere om medaljer, bestetider, heder og ære.

Kjente skinavn som Petter og Tomas Northug, Martin Johnsrud Sundby, Marit Bjørgen og Heidi Weng stiller til start, det gjør også åtte løpere fra Malvik- og Hommelvik IL.

Det er fire konkurransedager med klassisk langrenn som første øvelse torsdag og vi ønsker alle lokale løpere lykke til!

Fra Malvik står disse utøverne på startstreken:

Torsdag 2.februar

10 km klassisk kvinner

Eiril Fuglem Renå, Hommelvik IL

Tine Marit Renå, Hommelvik IL

På NRK1 fra kl 11.00

15 km klassisk menn

Ludvik Bjørnstad, Malvik IL

Erling Engesvold Flataker, Hommelvik IL

Sindre Øwre Haugan, Hommelvik IL

John Magnus Haugen, Hommelvik IL og Team Synnfjell

Jan Thomas Jenssen, Hommelvik IL og Team Veidekke Midt-Norge

Vises på NRK1 fra kl 13.00

 

Fredag 3.februar

Sprint menn

Erling Engesvold Flataker, Hommelvik IL

Sondre Stormo, Hommelvik IL

Sprint kvinner

Eiril Fuglem Renå, Hommelvik IL

Tine Marit Renå, Hommelvik IL

Løpene kan du se på NRK1 fra klokken 14.00

 

Lørdag 4.februar

Skiathlon Kvinner, (7,5 km klassisk / 7,5 km fri)

Eiril Fuglem Renå, Hommelvik IL

Se på NRK1 fra kl 12.00

Skiathlon Menn, (15 km klassisk /15 km fri)

Erling Engesvold Flataker, Hommelvik IL

Sindre Øwre Haugan, Hommelvik IL

John Magnus Haugen, Hommelvik IL og Team Synnfjell

Jan Thomas Jenssen, Hommelvik IL og Team Veidekke Midt-Norge

Vises på NRK1 fra kl 13:30

 

Søndag 5.februar

Er det stafett 3 x 5 km for kvinner (k-k-f) hvor Hommelvik IL stiller med Eiril Fuglem Renå, Liv Paulsen, Tine Marit Renå.

I den siste NM øvelsen til helga, 3 x 10 km for menn (k-k-f), stiller Hommelvik IL to lag.

Sindre Øwre Haugan, Erling Engesvold Flataker og Jan Thomas Jenssen stiller på 1.laget.

På 2.laget er det Ole Morten Flataker, Sander Øwre Haugan og John Magnus Haugen som stiller.

Stafettene vises på NRK1 fra kl 12:15 og 13:30