Birk Oliver beste rekrutt

Det ble skutt på et meget høyt nivå under det åpene stevnen i skyting i Hommelvik i helga.  

Til slutt ble det Edvin Aamodt  fra Orkla vant foran Roger Størseth fra Lånke.

– Jeg må få neven at det var et meget høyt nivå i vår yngste klasse, klasse Rekrutt, som til slutt ble vunnet av Birk Oliver Singstad fra Nidaros, forteller Stig Oddbjørn Aas i arrangørklubben.

Det var totalt 106 skyttere som deltok som startet fredag ettermiddag.

Av lokale resultater trekkes Martin Aurheim fra Hommelvik fram som vinner av klasse Eldre Rekrutt med 347 poeng, og at Stig Oddbjørn Aas ble vinner av klasse V55 med 346 poeng.

Edvin Aamodt (Foto: privat)

Resultater Åpent mesterskap, Hommelvik Skytterlag, 6-7.januar 2017:

Mesterskap:

Rekrutt: 1. Birk Oliver Singstad, Nidaros 350, 2. Signe Eggestøl Husby, Sunndal 350, 3. Madelen Mjøsund, Lånke 349, 4. May Ingrid Raaen, Skjelstadmark 342, 5. Tobias Raaen, Skjelstadmark 333, 6. Eirin Raaen, Skjelstadmark 327, 7. Vegard Gulaker, Lånke 311, 8. Marie Stornes, Nidaros 310

Eldre rekrutt: 1. Martin Aurheim, Hommelvik 347, 2. Niklas Sneisen, Malvik 346, 3. Jonas Kløften, Tydal 339, 4. Mads Henriksen, Malvik 336, 5. Torstein Bjørgum, Mostadmark 334, 6. Ole Herman Hansen, Mostadmark 333

Junior: 1. Andre Raaen, Skjelstadmark 348, 2. Lasse Aas, Tydal 346, 3. Joakim Sneisen, Malvik 344, 4. Kasper S. Reinsborg, Selbu 336, 5. Sondre Saksvik, Orkla 333, 6. Elias Ertsås, Mostadmark 330, 7. Fredrik Dybvadskog, Lånke 324, 8. Andrea Olsen Sjøvold, Malvik 318

Eldre Junior: 1. Eline Beate Duurhuus, Hammerfest 337

V65: 1. Jon O. Skei, Skogn 350, 2. Fridtjof Dypveit, Nidaros 349, 3. Niklaus Haugrønning, Byneset 342, 4. Eivind Østbyhaug, Tydal 341, 5. Roger Lindgren, Stordalen 339, 6. Einar Thoresen, Hommelvik 333

V73: 1. Olav Solheim, Soknedal 345, 2. Oddvar Frengen, Byneset 344

Klasse 1: 1. Per Åsheim, Byneset 348, 2. Kristian Wilmann, Nidaros 339, 3. Mette Hægstad, Malvik 337, 4. Maria De Moon, Meråker 335, 5. Gunnar Berg, Stordalen 333, 6. Gaute Midtsand, Malvik 320, 7. Pål Steinar Nervik, Selbu 319

Klasse 2: 1. Oddbjørn Bolme, Rindal 346, 2. Robert Stornes, Nidaros 342, 3. Sigbjørn Tidemann, Stordalen 338, 4. John Morten Gulaker, Lånke 336, 5. Ole Kristian Bjørgum, Mostadmark 335, 6. Odd Rune Fuglem, Mostadmark 329, 7. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 329, 8. Terje Henriksen, Malvik 329, 9. Roy Halseth, Malvik 327, 10. Alf Magne Flønes, Selbu 326, 11. Roald Strand, Malvik 318

Klasse 3-5: 1. Edvin Aamot, Orkla 348, 2. Roger Størseth, Lånke 348, 3. Esten Skårild, Heim/Hemne 346, 4. Geir Raaen, Skjelstadmark 344, 5. Gunnar Arne Einang, Hegra 344, 6. Erlend Sæther, Andenes 344, 7. Ingeborg Aune Jørgensen, Beiarn 344, 8. Arve Vassli, Stjørdal 343, 9. Arnfinn Berdal, Rindal 342, 10. Mads Lysevold, Singsås 341, 11. Hans Erling Øien, Byneset 341, 12. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 341, 13. Thomas Åsheim, Byneset 341, 14. Torill Fosli Fuglem, Mostadmark 341, 15. Roar Saksvik, Orkla 341, 16. Erlend Aas, Mostadmark 340, 17. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 340, 18. Knut Øien, Byneset 338, 19. Per Kåre Lyngen, Flå (Uttrøndelag) 338, 19. Truls Buhagen, Hommelvik 338, 21. Birger Meistad, Orkla 338, 22. Rune Aas, Tydal 338, 23. Håkon Rognstad, Byneset 337, 24. Kristian Henriksen, Stavanger 336, 25. Odin Røstum Stabell, Trondhjems 336, 26. Atle Lyngen, Flå (Uttrøndelag) 335, 27. Britt Holtan, Lensvik/Selven 335, 28. Stig Arve Klefsås, Skjelstadmark 334, 29. Inger Sætre, Stjørdal 334, 30. Ellen Forseth, Malvik 334, 31. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 334, 32. Sigurd Stensås, Soknedal 332, 33. Morten Island, Malvik 332, 34. Elling Skogan, Skogn 331, 35. Frank Runar Gansmo, Malvik 331, 36. Bernt Olaf Aune, Heim/Hemne 329, 37. Arnt Inge Oddan, Heim/Hemne 329, 38. Roar Aune, Øvre Surnadal 328, 39. Ståle S. Reinsborg, Selbu 328, 40. Alf Erik Bolme, Rindal 328, 41. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) 327, 42. Frode Sæther, Andenes 326, 43. Kari Aarstad, Mostadmark 326, 44. Terje Buseth, Singsås 324, 45. Trond Lillerønning, Flå (Uttrøndelag) 318

V55: 1. Stig Oddbjørn Aas, Mostadmark 346, 2. Bjarne By, Skaun 346, 3. Per Helge Langseth, Lånke 346, 4. Svein O. Østeraas, Hommelvik 341, 5. Bernt Røkke, Stordalen 341, 6. Emil Haugan, Mostadmark 339, 7. Odd Egil Sneisen, Mostadmark 339, 8. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 325

Hovedskyting:

Klasse NU: 1. Markus Aune, Øvre Surnadal 240, 2. Even Bjørgum, Mostadmark 230, 3. Vegar Riddervold Larsen, Hommelvik 218

Klasse R: 1. Birk Oliver Singstad, Nidaros 250, 2. Signe Eggestøl Husby, Sunndal 250, 3. Madelen Mjøsund, Lånke 249, 4. May Ingrid Raaen, Skjelstadmark 244, 5. Tobias Raaen, Skjelstadmark 238, 6. Eirin Raaen, Skjelstadmark 234, 7. Marie Stornes, Nidaros 222, 8. Vegard Gulaker, Lånke 222

Klasse ER: 1. Martin Aurheim, Hommelvik 249, 2. Niklas Sneisen, Malvik 247, 3. Jonas Kløften, Tydal 242, 4. Mads Henriksen, Malvik 241, 5. Torstein Bjørgum, Mostadmark 240, 6. Ole Herman Hansen, Mostadmark 237

Klasse J: 1. Andre Raaen, Skjelstadmark 248, 2. Lasse Aas, Tydal 248, 3. Joakim Sneisen, Malvik 245, 4. Sondre Saksvik, Orkla 237, 5. Kasper S. Reinsborg, Selbu 237, 6. Elias Ertsås, Mostadmark 233, 7. Fredrik Dybvadskog, Lånke 228, 8. Andrea Olsen Sjøvold, Malvik 225

Klasse V65: 1. Jon O. Skei, Skogn 250, 2. Fridtjof Dypveit, Nidaros 249, 3. Niklaus Haugrønning, Byneset 245, 4. Eivind Østbyhaug, Tydal 244, 5. Einar Thoresen, Hommelvik 241, 6. Roger Lindgren, Stordalen 241

Klasse V73: 1. Olav Solheim, Soknedal 247, 2. Oddvar Frengen, Byneset 244

Klasse 1: 1. Per Åsheim, Byneset 249, 2. Kristian Wilmann, Nidaros 243, 3. Maria De Moon, Meråker 242, 4. Gunnar Berg, Stordalen 241, 5. Mette Hægstad, Malvik 240, 6. Pål Steinar Nervik, Selbu 234, 7. Gaute Midtsand, Malvik 232

Klasse 2: 1. Oddbjørn Bolme, Rindal 247, 2. Robert Stornes, Nidaros 243, 3. Sigbjørn Tidemann, Stordalen 238, 4. John Morten Gulaker, Lånke 237, 5. Ole Kristian Bjørgum, Mostadmark 236, 6. Odd Rune Fuglem, Mostadmark 234, 7. Roy Halseth, Malvik 233, 8. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 233, 9. Terje Henriksen, Malvik 233, 10. Alf Magne Flønes, Selbu 233, 11. Roald Strand, Malvik 225

Klasse 3: 1. Ellen Forseth, Malvik 238, 2. Kristian Henriksen, Stavanger 237, 3. Stig Arve Klefsås, Skjelstadmark 236, 4. Elling Skogan, Skogn 234, 5. Kari Aarstad, Mostadmark 233, 6. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) 230, 7. Frode Sæther, Andenes 229, 8. Alf Erik Bolme, Rindal 228, 9. Terje Buseth, Singsås 225, 10. Trond Lillerønning, Flå (Uttrøndelag) 220

Klasse 4: 1. Gunnar Arne Einang, Hegra 245, 2. Geir Raaen, Skjelstadmark 244, 3. Arve Vassli, Stjørdal 243, 4. Mads Lysevold, Singsås 241, 5. Rune Aas, Tydal 241, 6. Odin Røstum Stabell, Trondhjems 239, 7. Atle Lyngen, Flå (Uttrøndelag) 237, 8. Ståle S. Reinsborg, Selbu 235, 9. Sigurd Stensås, Soknedal 234, 10. Inger Sætre, Stjørdal 234, 11. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 234, 12. Frank Runar Gansmo, Malvik 233, 13. Bernt Olaf Aune, Heim/Hemne 232, 14. Arnt Inge Oddan, Heim/Hemne 231, 15. Roar Aune, Øvre Surnadal 228