Mandagsklubben med primus motor Håkon Renanger i spissen har nå spilt inn det som skal bli en julesingel.
Sangen, «Hei, hå, nå er det jul igjen» ble spilt inn i kjelleren i ungdomshuset på Vikhammer mandag kveld med lydtekniker og produsent Chrisitian Fjeseth bak spakene.
– Dette er en gammel idé og medlemmene i Mandagsklubben har lenge ønsket at vi skulle spille inn en sang og gi ut, forteller Håkon Renanger. Egentlig skulle vi spille inn en «venne-sang» vi bruker å synge, men landet denne gangen på en julesang.
Med på laget er sterke musikernavn som Turid Gravrok på trekkspill, Christian Fjeseth på gitar og bass, Kai Biermann på trommer og Håkon Renanger på gitar.
– Etter bearbeidelse og fotografering av cover vil sangen bli lagt ut som single på nett om et par uker, forteller Håkon Renanger.
Sommerfugler i magen
Etter innspillingen var det servering og tid for en pause for sangerne.
– Det har vært både spennende og nervepirrende, sier Mari Eriksen Ness. Jeg er glad i å synge og er nå veldig spent på resultatet sier hun.
