Bygdemesterskap i skyting

Det tradisjonelle bygdemesterskapet i skyting gikk av stabelen på Ivermoen søndag med 33 skyttere på standplass.

Arrangørklubb var Hommelvik skytterlag som konkurrerte mot skytterlagene i Mostadmark og på Malvik. På sine nettsider skriver Hommelvik skytterlag at største prestasjon sto Kjell Haugen, Mostadmark(V73) for, med fantastiske 350 poeng. Han vant veteranklassene på 100 m.

Bygdamester for ungdom ble June Henriksen, Malvik med 342, mens Stig Oddbjørn Aas en klar seier på 300 m i V55 med 343.

Torill Fossli Fuglem ble årets bygdamester i klasse 3-5 som første kvinnelige mester i den klassen.

Hommelvik skytterlag vant lagkonkurransen med 288 poeng.

Resultater Bygdamesterskap 2016, Hommelvik Skyttelag, 11.09.2016:

Klasse 3-5: 1. Torill Fosli Fuglem, Mostadmark (4) 335, 2. Ole Erik Thoresen, Hommelvik (5) 333, 3. Erlend Aas, Mostadmark (5) 332, 4. Ove Herjuaune, Malvik (5) 331, 5. Christen Sjøvold, Malvik (5) 331, 6. Hilde Kjøsnes Thoresen, Hommelvik (5) 326, 7. Frank Runar Gansmo, Malvik (3) 317

V55: 1. Stig Oddbjørn Aas, Mostadmark 343, 2. Emil Haugan, Mostadmark 336, 3. Svein O. Østeraas, Hommelvik 329

Klasse 2: 1. Roald Strand, Malvik 317, 2. Odd Rune Fuglem, Mostadmark 316, 3. Terje Thoresen, Hommelvik 316

Eldre rekrutt: 1. Martin Aurheim, Hommelvik 333

Junior: 1. June Henriksen, Malvik 342

V65: 1. Johannes Volden, Mostadmark 348, 2. Tore Refseth, Hommelvik 347, 3. Per Magnar Nervik, Mostadmark 344

V73: 1. Kjell Haugen, Mostadmark 350, 2. Jomar Valli, Hommelvik 347, 3. Ernst Thoresen, Hommelvik 338

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Roy Halseth, Malvik 243, 2. Terje Henriksen, Malvik 233

Klasse 2: 1. Terje Thoresen, Hommelvik 225, 2. Odd Rune Fuglem, Mostadmark 221, 3. Roald Strand, Malvik 220

Klasse 3: 1. Frank Runar Gansmo, Malvik 239

Klasse 4: 1. Torill Fosli Fuglem, Mostadmark 243, 2. Trine Lise Haugan, Mostadmark 236, 3. Øystein Herjuaune, Malvik 230

Klasse 5: 1. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 244, 2. Christen Sjøvold, Malvik 242, 3. Erlend Aas, Mostadmark 241, 4. Ove Herjuaune, Malvik 239, 5. Hilde Kjøsnes Thoresen, Hommelvik 237

Klasse V55: 1. Stig Oddbjørn Aas, Mostadmark 246, 2. Emil Haugan, Mostadmark 242, 3. Svein O. Østeraas, Hommelvik 234, 4. Hans Sandnes, Hommelvik 234, 5. Einar Thoresen, Hommelvik 226

Klasse ER: 1. Martin Aurheim, Hommelvik 237

Klasse J: 1. June Henriksen, Malvik 242

Klasse V65: 1. Johannes Volden, Mostadmark 249, 2. Tore Refseth, Hommelvik 248, 3. Per Magnar Nervik, Mostadmark 246, 4. Torkil Geving, Malvik 246, 5. Bjarne Hammer, Hommelvik 241, 6. Harald Sneisen, Hommelvik 237

Klasse V73: 1. Kjell Haugen, Mostadmark 250, 2. Jomar Valli, Hommelvik 248, 3. Ernst Thoresen, Hommelvik 241, 4. Oddmund Aalberg, Hommelvik 240, 5. Ola O. Venn, Mostadmark 237, 6. Øystein Leistad, Malvik 236

Lagskyting:

Bygdamesterskap: 1. Hommelvik, 288 (9*) (Ole Erik Thoresen (5), 99 (5*) , Svein O. Østeraas (V55), 95 (0*) , Hilde Kjøsnes Thoresen (5), 94 (4*) ), 2. Mostadmark, 279 (5*) , 3. Malvik, 277 (5*)