Tiuren Jakt, Hund og Fiskeklubb ønsker å være en klubb for hele familien og synes det er viktig og bidra til at barn og unge får gode naturopplevelser.
Som et ledd i dette arrangerer de familiedag ved Stavsjøen onsdag 7.september. Familiedagen varer fra kl. 17.00 til kl. 19.00.
– Her blir det muligheter for å ta med fiskestanga og prøve fiskelykken. For de som ikke har fiskestang selv, har klubben noen til utlån, forteller Anne Jorid Bjørkli i Tiuren.
Det vil også være natursti for barna, samt muligheter for å prøve fluekasting.
Salg av pølse med brød og brus til barna og kaffe til de voksne. Serveringen vil foregå oppe ved Stavsjøhytta.
Feirer NM-prestasjonene
Stavsjøhytta er også åpen tirsdag fra kl. 18.00 – 20.00.
– Da skal gull og sølvvinnerne fra NM Høyfjell, Tore og Yngve Hansen og Kine og Kurt Høvik feires med bløtkake.
– Hundeeierne er aktive medlemmer i Tiuren Jakt, Hund og Fiskeklubb, og vi ønsker gi både to og firbente en liten påskjønnelse etter NM innsatsen i helga, forteller Anne Jorid Bjørkli.