Foreløpige tall viser at det kom inn kroner 178.607,- til årets TV-aksjon i Malvik.
I tillegg kommer Formannskapets bevilgning og inntektene fra ulike arrangement som Kulturskolens kirkekonsert som ga litt i overkant av 12.000,- i dag. Det vil gi ett samlet bidrag fra Malvik på omtrent kr 205.000,- som er ett snitt på like over kr 15,-per person.
– Dette er det dårligste resultatet på mange år, sier en skuffet Rita Buran Spetsi aksjonskomiteen.
Lavt oppmøte
Dessverre meldes det om lavt oppmøte blant bøssebærerne i år. På Vikhammer var det tolv roder som manglet bøssebærere, på Saksvik seks, på Sveberg tolv og i Hommelvik manglet det frivillige på femten roder. Mostadmark ble bare besøkt på tre roder i år, og det takket være et par med interesse for tv-aksjonen.
De som ikke var hjemme fikk informasjon om hvordan det er mulig å gi sitt bidrag via andre kanaler, men noen hadde også lagt ut lapp med penger til bøssebærerne. (Se bildegalleri)
Et labert besøk til tross, innsamlingskomiteen i Malvik kommune håper at de som ikke fikk besøk kan ringe bøssebærertelefonen for å gi sitt bidrag der.
Ring tlf nr 820 44 110 (Gi kr 200,-) eller send SMS til 2133 med kodeord TVA (kr 200,-)